Perakendeciler Derneği Bursa Ofisini Buttim’de Açtı

By Nisan 17, 2019 Genel
Bursa Perakendeciler Derneği yeni hizmet ofisinin açılışında konuşma yapan Bursa Perder Başkanı Doğan SEYHAN; “2006 yılından bu yana yılmadan çalışmalarını sürdüren Türkiye Perakendeciler Federasyonun Bursa’daki ayağını temsil etmek bizler için daima gurur verici olmuştur. Bugüne kadar Perder Bursa olarak hep ilklere imza attık. Bugün yine bir ilke imza atarak Perakendeciler Derneğine yepyeni bir yuva kazandırıyoruz. Bu yeni ofisimiz ile birlikte derneğimiz bir kez daha ayaklarını yere sağlam basarak çalışmalarına devam edeceğini kanıtlamıştır. Bizler Perder üyeleri olarak tamamen kendi katkılarımız ile derneğimize ait bu ofisi satın aldık. Bu vesile ile tüm üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Şeklinde konuştu.
  Sürekli gelişen perakende sektörü yenilikleri ve çalışmaları ile de her geçen gün adından söz ettirmeye devam ediyor. 2009 yılında yola çıkılan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Yerel Zincirler Buluşuyor Organizasyonu hakkında da bilgi veren Doğan SEYHAN; “2009 yılından bu yana her yıl düzenlenmekte olan Yerel Zincirler Buluşuyor organizasyonun bu yıl dördüncüsü yine Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. 25- 26 Nisan tarihlerinde olacak bu organizasyonumuza özellikle Bursa perakende sektörünün eksiksiz katılacağına inancım tamdır. Organizasyonumuzun içeriği hakkında bilgi verecek olursak; her yıl olduğu gibi bu yılda fuar alanlarımız olacaktır. Bu yıl fuar alanları için özel olarak kurulacak yeni bir alanımız olacak. Bu sayede tedarikçi firmaların, perakendeciler ile buluşması için daha uygun bir ortam sağlanmış olacak. Ayrıca yine organizasyonumuzun içerisinde dünyaca ünlü konuşmacılar, perakendeciler yer alacak ve bu kişiler ile birlikte oturumlar, konferanslar gerçekleştirilecektir. Dopdolu geçecek bu iki güne tüm Bursa’lı dostlarımızı davet ediyorum. Unutmayalım ki bizler bu tarzda büyük organizasyonları yapabiliyorsak bunun büyük payı siz değerli iş ortaklarımızın sayesindedir. Hepinize bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.
            Derneğin açılışında konuşan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, ‘Kurumsal Yönetim’ ana teması ve ‘Yerel Birliktelikten, Küresel Markaya’ sloganıyla hareket edecek organizasyon hakkında Bursalı perakendecilere bilgiler verdi. 25-26 Nisan 2012 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonun yerelden çıkıp global hale geldiğini ifade eden Aygün, YZB 2012’nin ihracat boyutuyla da perakende sektöründe açılım sağlayacağını kaydetti.
AYGÜN; “açılışı yapılan dernek ofisimizin tüm üyelerimize ve Bursa’ya hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bursa’lı dostlarımızın derneğimizi ölümsüzleştirecek bu katkısı bizleri son derece gururlandırmıştır. ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ organizasyonu hakkında da bilgiler veren ve Bursalı perakendecileri de organizasyona beklediklerini söyleyen Aygün; bu sene dördüncüsü düzenlenen ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ organizasyonunun geçen yıllardaki organizasyonlardan üç noktada ayrışacağını belirtti. Aygün, “YZB 2012 bu yıl önemli bir ticari platform olacak. Bu amaçla fuar alanını genişletiyor ve alanın yanında kuracağımız büyük çadıra alıyoruz. Böylece konferans ve fuar alanı olarak iki mekandan söz edebileceğiz. Bu sene etkinliğimize, geçen senekilere oranla daha fazla talebin olacağını düşünüyoruz” dedi.
‘YZB 2012’de ihracat boyutuyla da sektörde açılım sağlanacak’
Aygün; bu seneyi geçtiğimiz yıllardan farklı kılan unsurlardan birinin de etkinlikte yabancı katılımcılarının varlığının olacağını belirtti. Aygün; “Özellikle yakın coğrafyadan hem nitelik hem nicelik açısından çok sayıda katılım bekliyoruz. Komşu ülkelerden iş adamları da fuar ve konferansımızı izleyecekler. Bu da etkinliğin önemini artıracak. Organizasyon; yerelden çıkıp global hale gelecek, komşu ülkelerden potansiyel zincir market sahiplerinin gelmesi ve ihracat boyutuyla da perakende sektöründe açılım sağlanacak” diye konuştu.
‘YZB Perakende Ödülleri’nin de kapsamı genişletildi
‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ bünyesinde geleneksel olarak gerçekleştirilen, sektörün başarılı kişi ve kurumlarının ödüllendirildiği ve rol model olarak sektör ilgililerine sunulduğu ‘YZB Perakende Ödülleri’ bu sene farklı kategorilerde daha geniş kitleleri kapsayacak şekilde organize ediliyor.
Yarışma ile ilgili daha ayrıntılı bilgi veren Aygün; “Bu sene gerçekleştirilecek ödül programı kapsamında 3 ana kategoride ödüller dağıtılacak. ‘Market Ürünleri’ kategorisinde, marketlerde satışı yapılan ürünler yarışacak, değerlendirmenin halk tarafından yapılması sağlanacak. ‘Market Ekipmanları’ kategorisinde ise marketlere yönelik ürün ve hizmet sağlayan tedarikçiler yarışacak, değerlendirme market profesyonelleri tarafından yapılacak. Üçüncü kategoride ise perakendenin en iyi fikirleri yarışacak, katılımcılar ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ jürisi tarafından değerlendirilecek” şeklinde konuştu.
Bu yıl çok daha iddialı
Aygün; Coca Cola, Evyap, Unilever ve Ülker’in ana sponsorluğunu yaptığı organizasyonun; yerel zincirlerle, onlara ürün ve hizmet sunan markaların ilişkilerinin güçlendirilmesi, yerel zincirlerin sorunlarının ortaya konması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini belirtti. Aygün; organizasyonunun, Anadolu’da 13 bölge derneği PERDER’ler ve federasyonun alt komisyonlarının yoğun çalışmaları ile bu yıl çok daha iddialı olacağının altını çizdi.
‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ ile Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan yerel zincir sahipleri ile üreticiler, tedarikçiler, yerel zincirlerin iş ortakları ve perakende sektörüne hizmet sunan firmalar başta olmak üzere sektör paydaşlarının bir araya gelmesi hedefleniyor.
İlki 2009 gerçekleştirilen ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ konferansında ana tema olarak ‘Fırsatlar Anlatılacak, Fırsatı Kaçırmayın’, 2010’da  ‘Gücünü Keşfet, Oyunun Kurallarını Biz Yazalım’, 2011’de ise ‘Sürdürülebilir Büyüme’ olarak belirlenmişti.
Türkiye Perakendeciler Federasyonu hakkında:
Tüketici haklarına, sosyal hukuk devleti anlayışına, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak; ülke çıkarlarını, perakendecilik sektöründe çalışanların ve onların bağlı bulundukları kurumların haklarını korumayı ve geliştirmeyi kendisine amaç edinen Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 12 Eylül 2006 tarihinde Ankara’da kuruldu. 2008 yılında federasyon merkezi İstanbul’a taşındı.
Perakendecilerin çatı örgütü konumunda olan TPF’nin, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde toplam 13 derneği (PERDER) bulunmaktadır. Türkiye Perakendeciler Federasyonu 306 şirket üyesi, 3.222 perakende satış noktası, 62.086 personeli ile İstanbul, Ankara, Ege, Karadeniz, Batı Karadeniz, Bursa, Kayseri, Çukurova, Doğu Anadolu, Güneydoğu, İpek Yolu, Konya ve Akdeniz PERDER ülke çapındaki faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.